załatw sprawę


Sposób doręczania dokumentów elektronicznych do Urzędu Miasta Świętochłowice

SEKAP

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA


Jak zacząć?

Korzystanie z usług urzędu w postaci elektronicznej trzeba zacząć od założenia skrzynki kontaktowej w dziale Logowanie. W przyjazny sposób umożliwia ona korespondencję z urzędem, sprawdzanie i załatwienie sprawy oraz kontrolę niezbędnych płatności. Więcej o działaniu skrzynki znajduje się w dziale Pomocy. Pełna i aktualna lista usług dostępnych w projekcie znajduje się w Katalogu usług, a lista urzędów objętych projektem znajduje się w zakładce Urzędy. Do pełnego wykorzystania platformy SEKAP niezbędne jest posiadanie podpisu elektronicznego. Aby uzyskać niekwalifikowany podpis elektroniczny CC SEKAP wejdź na stronę https://cc.sekap.pl. Aktualna lista urzędów rejestracji do pobrania tutaj.
Jak uzyskać podpis CC SEKAP?
Aby uzyskać niekwalifikowany podpis elektroniczny CC SEKAP należy:
  • zgłosić się osobiście do Urzędu Miasta Świętochłowiceprzy ul. Katowickiej 54 , Biuro Obsługi Mieszkańców, zabierając ze sobą dokument ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość, na którym widnieje numer PESEL, czyli: dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy wydane po 1 lipca 1999 r. Pracownik dokona weryfikacji tożsamości i przygotuje wniosek oraz umowę o świadczenie usług certyfikacyjnych dla subskrybentów . Po podpisaniu umowy zostanie wygenerowany podpis CC SEKAP i zapisany na nośnik.
  • samodzielnie wypełnić wniosek poprzez stronę https://cc.sekap.pl wysyłając go do punktu rejestracji Urzędu Miasta Świętochłowice, następnie osobiście zgłosić się do Biura Obsługi Mieszkańców, zabierając ze sobą dokument ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość, na którym widnieje numer PESEL, czyli: dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy wydane po 1 lipca 1999 r .( dokument, którego dane wpisano do wniosku). Pracownik po dokonaniu weryfikacji tożsamości, wydrukowaniu i podpisaniu umowy wygeneruje podpis CC SEKAP i zapisze na nośniku.

Godziny pracy punktu rejestracji:
poniedziałek 7:30 - 17:00
wtorek, środa, czwartek 7.30.- 15.30
piątek 7.30 - 13.00

Urząd Miasta Świętochłowice
ul. Katowicka 54,
Biuro Obsługi Mieszkańców
Informacja wytworzona przez:
Adam Hadaś
email: a.hadas@swietochlowice.pl tel.:admin
, w dniu:  21‑12‑2009 12:42:00
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Daria Konieczna , w dniu:  21‑12‑2009 12:42:00
Data ostatniej aktualizacji:
16‑12‑2011 10:33:18
Ilość wyświetleń:
Trwa wczytywanie
Wczytywanie danych...
Lp. Rodzaj zmiany Data aktualizacji Wytworzono przez Wprowadzono przez Akcje
Wczytaj kolejne wersje artykułu
Pokaż archiwalne komunikaty publikowane na tej stronie